O NÁS

Vítáme Vás na stránce naší mezinárodně chráněné chovatelské stanice whippetů „GO-BYE“.

Naleznete zde informace o našich whippetech a aktivitách s nimi.

Naší první whippetku Brixie Trixtan jsme si pořídili koncem roku 2012.

Ještě rok předtím jsme ani nevěděli, že toto plemeno existuje. Vždy jsme byli zvyklí na nějakého domácího mazlíčka, a když jsme se přestěhovali do „svého“, chyběl nám doma čtyřnohý kamarád. Proto jsme se začali poohlížet po pejskovi. V podstatě náhodně jsme v inzerátech se štěňaty narazili na tohoto středního chrtíka a začali toto plemeno blíže studovat. Protože se nám začalo více a více zamlouvat, vyrazili jsme na chrtí dostihy do Lednice. Zde jsme se přesvědčili, že whippet je velikostně, váhově i vzhledově ideální plemeno pro nás.

Tak jsme pokračovali v hledání našeho budoucího mazlíčka už pouze mezi whippety. Koncem října se v chovatelské stanici Trixtan narodila nádherná žíhaná štěňátka, tak jsme neváhali a domluvili si nezávaznou návštěvu. Do Trixtanu jsme si hlavně jeli udělat obrázek, jak se žije se třemi whippetkami a co potřebují. Obecně si totiž, kdo nemá chrta, myslí, že potřebují neustálý pohyb a jsou dosti odtažití. My jsme byli přivítáni mazlivými pejsky, kteří se k nám přitulili na pohovce a celé odpoledne spali. Všechny naše otázky byly zodpovězeny a definitivně bylo rozhodnuto, že toto plemeno je pro nás ideální i z hlediska povahy.

Nastaly dva měsíce čekání a příprav na štěněčí miminko. Ještě dvakrát jsme se byli na Brixinku podívat jak roste, protože jsme se nemohli dočkat, až bude u nás doma. Když jsme si Brixie přivezli domů, hned nás přijala jako svoji rodinu a vůbec nesmutnila po mamince. Pak už nám jenom rostla před očima. A stala se nedílnou součástí naší rodiny, vlastně je to naše „miminko“.

Na jedné z vycházek jsme narazili na trénink coursingu a Brixie si zaběhla svoji první rovinku za střapcem. Na první pohled bylo vidět, že je při tom šťastná. A tak jsme díky Brixii propadli coursingu a občas se vydáme i na dostihy.

Především díky Brixinčině povaze už jiné plemeno nechceme. A rozhodli jsme se tomuto úžasnému plemeni věnovat. Dne 23. 12. 2015 nám dorazil mezinárodně chráněný název chovatelské stanice „GO-BYE“. Byl to pro nás krásný vánoční dáreček.

Jsme malá chovatelská stanice se dvěma chovnými fenami.  Naším cílem jsou především zdravá štěňátka s vyrovnanými povahami, standardním exteriérem a sportovními předpoklady (především pro coursing).

Název „GO-BYE“ vznikl díky Brixinčině lásce ke coursingu. GO-BYE je způsob vybuzení chrta, který se nachází na druhé pozici a běží se zvyšováním rychlosti na úroveň svého soupeře, dokud ho nepředhoní. Je opravdu krásný pohled na tu vášeň, odhodlání a radost v očích whippeta při běhu.

19. 6. 2016 se narodil první vrh v naší chovatelské stanici Go-Bye. Štěňátka jsou úžasná, máme z nich neskutečnou radost a věříme, že o nich ještě hodně uslyšíme. Náš tým se tedy rozrostl o krásnou fenečku Arcee Go-Bye a s mamkou Brixie tvoří nerozlučnou dvojku.

Následně mne naše dvě sportující whippetky přivedly do světa péče o pohybový aparát psa. Zajímám se jak o manuální techniky, tak o fyzioterapii psů a vše kolem péče o pohybový aparát psa. Velkou oporou, pomocníkem a učitelem je mi (a doufám stále bude) Verča Gesierichová. Bylo mi ctí a velkým přínosem získat certifikát Doporučeného terapeuta Dornovy metody pod vedením Andrey Dunové. Tím moje vzdělávací cesta rozhodně nekončí, již jsem se pustila do objevování dalších technik.

Aktuálně jsou nám whippetky především věrnými společníky pro výlety v přírodě. Doufáme, že jim zdraví bude sloužit co nejdéle a my si ještě užijeme spoustu společných dobrodružství.

Sledovat nás můžete i na Instagramu a Facebooku