DORNOVA METODA PRO PSY TIŠNOV (BRNO)


Dornova metoda pro psy Tišnov (Brno)

https://dogfitness.reservio.com/prevence/


Pokud Vám termíny nevyhovují a nebo máte další dotazy napište mi na email
lenka@dogfitness.cz

KDO JSEM?

Jsem Lenka Polášková a jsem majitelka dvou sportujících whippetek, které mě přivedly do světa péče o pohybový aparát psa. Zajímám se jak o manuální techniky, tak o fyzioterapii psů a vše kolem péče o pohybový aparát psa. Velkou oporou, pomocníkem a učitelem je mi (a doufám stále bude) Verča Gesierichová. Bylo mi ctí a velkým přínosem získat certifikát Doporučeného terapeuta Dornovy metody pod vedením Andrey Dunové. Tím moje vzdělávací cesta rozhodně nekončí, již jsem se pustila do objevování dalších technik.

CO JE TO DORNOVA METODA?

Jemná manuální technika, která napomáhá k navrácení kostí v kloubním spojení do správného postavení. To se děje za pohybu ošetřovaného, tím pádem všechny složky pohybového aparátu (svaly, kosti, kloubní pouzdra, vazy, šlachy i fascie) spolupracují. Terapeut tak jemným, ale cíleným tlakem napomáhá k obnovení správné biomechaniky pohybu v kloubním spojení.

KDY POUŽÍT DORNOVU METODU?

Dornova metoda je celostní, ošetřuje všechny složky opěrného aparátu. Nejlepší využití je preventivní, ještě než si pohybový aparát stihne vytvořit špatné vzorce. Používána je u psů sportovně a pracovně využívaných, kde dochází k nadměrné (mnohdy i jednostranné) zátěži pohybového aparátu. Dále u psů po operacích a úrazech, vždy až po akutní veterinární péči. Ale v neposlední řadě i pro psy z domácího prostředí, kteří se mohou setkat s (nechtěnou) nesprávnou manipulací nebo různými stereotypy.