O NÁS

Vítáme Vás na stránce naší mezinárodně chráněné chovatelské stanice whippetů „GO-BYE“.

Naleznete zde informace o našich whippetech a aktivitách s nimi.

Naší první whippetku Brixie Trixtan jsme si pořídili koncem roku 2012.

Ještě rok předtím jsme ani nevěděli, že toto plemeno existuje. Vždy jsme byli zvyklí na nějakého domácího mazlíčka, a když jsme se přestěhovali do „svého“, chyběl nám doma čtyřnohý kamarád. Proto jsme se začali poohlížet po pejskovi. V podstatě náhodně jsme v inzerátech se štěňaty narazili na tohoto středního chrtíka a začali toto plemeno blíže studovat. Protože se nám začalo více a více zamlouvat, vyrazili jsme na chrtí dostihy do Lednice. Zde jsme se přesvědčili, že whippet je velikostně, váhově i vzhledově ideální plemeno pro nás.

Tak jsme pokračovali v hledání našeho budoucího mazlíčka už pouze mezi whippety. Koncem října se v chovatelské stanici Trixtan narodila nádherná žíhaná štěňátka, tak jsme neváhali a domluvili si nezávaznou návštěvu. Do Trixtanu jsme si hlavně jeli udělat obrázek, jak se žije se třemi whippetkami a co potřebují. Obecně si totiž, kdo nemá chrta, myslí, že potřebují neustálý pohyb a jsou dosti odtažití. My jsme byli přivítáni mazlivými pejsky, kteří se k nám přitulili na pohovce a celé odpoledne spali. Všechny naše otázky byly zodpovězeny a definitivně bylo rozhodnuto, že toto plemeno je pro nás ideální i z hlediska povahy.

Nastaly dva měsíce čekání a příprav na štěněčí miminko. Ještě dvakrát jsme se byli na Brixinku podívat jak roste, protože jsme se nemohli dočkat, až bude u nás doma. Když jsme si Brixie přivezli domů, hned nás přijala jako svoji rodinu a vůbec nesmutnila po mamince. Pak už nám jenom rostla před očima. A stala se nedílnou součástí naší rodiny, vlastně je to naše „miminko“.

Na jedné z vycházek jsme narazili na trénink coursingu a Brixie si zaběhla svoji první rovinku za střapcem. Na první pohled bylo vidět, že je při tom šťastná. A tak jsme díky Brixii propadli coursingu a občas se vydáme i na dostihy.

Především díky Brixinčině povaze už jiné plemeno nechceme. A rozhodli jsme se tomuto úžasnému plemeni věnovat. Dne 23. 12. 2015 nám dorazil mezinárodně chráněný název chovatelské stanice „GO-BYE“. Byl to pro nás krásný vánoční dáreček.

Jsme malá chovatelská stanice se dvěma chovnými fenami.  Naším cílem jsou především zdravá štěňátka s vyrovnanými povahami, standardním exteriérem a sportovními předpoklady (především pro coursing).

Název „GO-BYE“ vznikl díky Brixinčině lásce ke coursingu. GO-BYE je způsob vybuzení chrta, který se nachází na druhé pozici a běží se zvyšováním rychlosti na úroveň svého soupeře, dokud ho nepředhoní. Je opravdu krásný pohled na tu vášeň, odhodlání a radost v očích whippeta při běhu.

19. 6. 2016 se narodil první vrh v naší chovatelské stanici Go-Bye. Štěňátka jsou úžasná, máme z nich neskutečnou radost a věříme, že o nich ještě hodně uslyšíme. Náš tým se tedy rozrostl o krásnou fenečku Arcee Go-Bye a s mamkou Brixie tvoří nerozlučnou dvojku.

Sledovat nás můžete i na Facebooku